poniedziałek, 14 grudnia 2009

Użytkownicy openSUSE chcą ocalić KDE 3.5

Autor: Adrian Nowak, 13:00, poniedziałek, 14 grudnia 2009


Pomimo że KDE z gałęzi 3.5 nijak się ma do nowoczesnych efektów Plasmy, wciąż znajdują się użytkownicy, którzy chcą ocalić starszą wersję środowiska.

Ożywiona dyskusja rozpoczęła się na forum Susła, gdzie jeden z użytkowników zaproponował stworzenie osobnego forka kolejnej wersji openSUSE zawierającej KDE 3.5.x.

Argumenty są na pierwszy rzut oka bardzo przekonujące, a wśród nich najważniejszym jest, że nowe KDE 4.x wciąż jeszcze nie dorównuje funkcjonalnością swojej wcześniejszej wersji.

Sam użytkownik wylewa żale dotyczące licznych problemów z nowym środowiskiem, porównując je nawet do Visty, która wygląda nie najgorzej, jednak nie oferuje potrzebnych mu funkcji.

W odpowiedziach do wątku większość większość użytkowników jest raczej zdania, że mimo wszystko KDE 3.5 powinno umrzeć śmiercią naturalną i nie ma co do niego wracać, gdy na horyzoncie znajduje się coś tak widowiskowego jak pulpit z gałęzi 4.x.

Mimo wszystko zdania są podzielone i nie wykluczone, że jeśli nie openSUSE, to może któraś z innych dużych dystrybucji zdecyduje się udostępniać dodatkowo starsze KDE. Osobiście mam mieszane uczucia co do ożywiania starych projektów na siłę, jednak na przykład w przypadku Amaroka zdecydowanie warto.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety