niedziela, 6 grudnia 2009

Wasp - motyw proponowany dla Ubuntu 10.04

Autor: Adrian Nowak, 09:43, niedziela, 6 grudnia 2009


Powoli pojawiają się pierwsze propozycje motywów dla nachodzącego Ubuntu 10.04 (już 10 grudnia pierwsza wersja testowa). Sukcesywnie będę się im przyglądał.

Pierwszą sensowną propozycją (po Ubuntu Dawn) jest motyw Wasp, który charakteryzuje się wieloma unikalnymi funkcjami. Przede wszystkim, jak zaznaczają twórcy "nie jest jednoznacznie jasny czy ciemny". Zwyczajnie ma się dopasowywać do danej aplikacji i dynamicznie dobierać kolory.

W skład pakietu wchodzi:
- Wasp (GTK, Metacity, Xfwm)
- Wasp-Alt (GTK, Metacity, Xfwm)
- Wasp-Hard (GTK, Metacity, Xfwm)
- Patch dla OpenOffice.org
- Dodatek Stylish dla Firefoksa
- Motyw GDM Wasp

Oczywiście dopasowywanie kolorów nie odbywa się z wykorzystaniem modułu sztucznej inteligencji wbudowanego w jądro Linux lecz wcześniej wprowadzonych ustawień. Ostatnio dodano obsługę między innymi narzędzi Listen, Empathy, Ekiga, Thunar czy F-Spot.

Według mnie na chwilę obecną znacznie przyjaźniejszy jest chociażby motyw Wave wgrany domyślnie w Ubuntu 9.10. Oczywiście pozwala on na znacznie mniejszy zakres modyfikacji, zatem jest praktycznie pewne, że zostanie on w przyszłości zastąpiony przez tematy takie jak Wasp. Na chwilę obecną jest jednak jeszcze sporo pracy by całość rzeczywiście zachowywała się tak jak to zaplanowali twórcy.

Paczkę z motywem możesz znaleźć na stronie GNOME-Look.org

źródło: wiki.ubuntu.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety