piątek, 29 stycznia 2010

ASTRO - najlepszy menedżer plików dla Androida

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 29 stycznia 2010


Android to platforma na którą powstaje coraz więcej aplikacji, jednak nie wszystkie z nich znajdują się w "repozytoriach" Android Market i by z nich skorzystać musimy je zainstalować z pliku APK (Android Package).

Nie zrobimy tego jednak przy użyciu domyślnych aplikacji z prostego względu - braku narzędzia do przeglądania wszystkich rodzajów plików. Jednym z najlepszych menedżerów jakie można znaleźć dla Androida jest ASTRO File Manager i właśnie pod taką nazwą znajdziemy go w Android Market.

Narzędzie nie jest bynajmniej skomplikowane i posiada jedynie najpotrzebniejsze funkcje jak: menu nawigacyjne, wyszukiwarkę plików czy możliwość przenoszenia plików w inne lokalizacje.

Aby zainstalować dany program z lokalnej pamięci urządzenia wystarczy już tylko wybrać plik APK po czym wskazać, iż chcemy go uruchomić w menedżerze instalacji oprogramowania. Dalsza procedura to tylko akceptacja kolejnych kroków instalatora.

W kolejnych kilku wpisach na temat Androida przedstawię kilka ciekawych aplikacji dostępnych jedynie w ten sposób, zatem posiadacze telefonów z Linuksem powinni się w ten menedżer zaopatrzyć.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety