sobota, 23 stycznia 2010

Chrome OS z komunikatorem i odtwarzaczem wideo

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 23 stycznia 2010


Chrome OS nie schodzi z ust fanów nowych technologii już od jakiegoś czasu, gdyż jak to z Google bywa, gigant cały czas próbuje przedstawiać nowe pomysły z których w końcu jakiś musi stać się hitem.

Czy tak będzie z Chrome OS? Zdania są mocno podzielone, jednak ostatnio entuzjazm dotyczący tej dystrybucji Linuksa zdaje się powiększać.

Wszystko za sprawą przenoszenia do internetu wielu narzędzi codziennego użytku, który to proces Google przewidziało już jakiś czas temu tworząc własne projekty tego typu. Odsłaniane są też szczegóły dotyczące nowego systemu, które spotykają się z uznaniem internautów. Jednym z ostatnich były udzielone serwisowi Ars Technica, dotyczące aplikacji w Chrome OS.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że system poza internetem będzie sobie także radził na przykład z plikami multimedialnymi znajdującymi się na dysku czy też może posiadać komunikator (ciekawe który zostanie wybrany). Całość zbliża się więc bardzo do standardowych komputerów, jednak wiele istotnych różnic pozostaje niezachwianych.

Nie zmienia się przede wszystkim duży nacisk na aplikacje webowe, które to mają obsługiwać maksymalnie wiele typów plików znajdujących się na dysku przenośnego urządzenia. Wszystko co tylko możliwe będzie obrabiane w sieci, zatem szybkie połączenie z internetem z pewnością nie zawadzi.

W całej działalności Google niesamowity jest jednak inny fakt, który ja osobiście zaobserwowałem w wywiadzie z Marissą Mayer. Gigantowi z Mountain View nie chodzi już nawet o to by ludzie korzystali wyłącznie z ich produktów ani też kupowali drogie licencje. Mają proste motto "chcemy uczynić internet lepszym bo wtedy ludzie będą spędzali przy nim więcej czasu a to oznacza zyski dla nas". Może to jest kluczem do sukcesu wielu usług Google?

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety