wtorek, 12 stycznia 2010

ChromiumOS Zero - startuje szybciej i oferuje automatyczne aktualizacje

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 12 stycznia 2010


Nie wiem jak wasze, ale moje pierwsze skojarzenie nazwy tego remiksu ChromiumOS bezwzględnie padło na Coca-Colę, i chyba taki był też zamysł samych twórców.

ChromiumOS Zero to remix nowego systemu Google, który jak pisałem niedawno, jest jeszcze we wczesnej fazie testowej. Sama dystrybucja budzi wiele kontrowersji ze względu na wybitnie ubogie wyposażenie oraz niecodzienne podejście do użytkowania systemu.

Mówiąc bez patosu, sprowadza użytkowanie systemu do przeglądania sieci i wykorzystywania webowych aplikacji. Jak na razie chyba niewielu jest użytkowników którym by to wystarczyło, jednak "teraźniejszość" to dla Google za mało.

Mimo wszystko, jeśli Google robi swój system to z pewnością odbije się on sporym echem w świecie IT, co z kolei jest świetną okazją by zaprezentować swoje produkty oparte na kodzie dystrybucji giganta.

Tak też zrobił użytkownik Hexxeh, który przygotował ChromiumOS Zero, mające się cechować kilkoma ważnymi usprawnieniami. Przede wszystkim udało się jeszcze bardziej skrócić czas uruchamiania systemu oraz zmniejszyć opóźnienie ładowania sterowników kart sieciowych Broadcom.

Poza tym warto dodać, iż całość ma się automatycznie aktualizować w miarę wydawania kolejnych edycji oraz cechować nieco innym, ciemniejszym wyglądem. Bardzo ważne są także usprawnienia dokonane w samej przeglądarce, która posiada teraz pełną obsługę wtyczek oraz domyślne importowanie zakładek.

Zoptymalizowany pod kątem rozmiaru (jedyne 250 MB) obraz można pobrać ze strony projektu.


źródło: lifehacker.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety