Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 22 stycznia 2010

GIMP i OpenOffice na Maemo w Nokii N900

Autor: , 09:00, piątek, 22 stycznia 2010


Urządzenia przenośne to z pewnością jeden z najbardziej obiecujących rynków dla Linuksa, przy czym obecnie prym jeśli chodzi o zaawansowanie wiedzie Maemo na Nokii N900.

Jednemu ze szczęśliwych posiadaczy urządzenia, co by nie mówić - znacznie droższego niż mój komputer, udało się na nim uruchomić środowisko graficzne LXDE i w związku z debianowymi korzeniami Maemo także kilka popularnych aplikacji.

Na screenie z początku wpisu widzicie zrzut ekranu z uruchomionym GIMP-em. Pomimo, że raczej nie jest to szczyt wygody, już sam fakt działania jest bardzo pozytywny.


Jak podkreśla sam autor, Nokia N900 posiada bardzo dobry ekran o rozdzielczości 800x480px, czyli znacznie bardziej szczegółowy niż iPhone (320x480px). Mimo wszystko, przez to całość staje się bardzo mała, podobnie jak na ekranach netbooków, zatem i wygoda korzystania nie jest najwyższa.

Podobno uruchomienie dość sporej aplikacji jaką jest OpenOffice Writer zajmuje urządzeniu około pół minuty, a działanie zapewne nie sprawia problemu biorąc pod uwagę 1GB pamięci RAM jakie oferuje N900.

źródło: temporaryland.wordpress.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety