czwartek, 28 stycznia 2010

GoogSysTray czyli powiadomienia o nowych wiadomościach usług Google

Autor: Adrian Nowak, 11:00, czwartek, 28 stycznia 2010


Google pozwala na śledzenie setek ciekawych stron w jednym miejscu (Czytnik Google), obsługę konta pocztowego (Gmail) czy prowadzenie dyskusji ze znajomymi (Wave). Wszystkie te usługi generują wiadomości za którymi wcale nie tak łatwo nadążyć.

Możemy sobie jednak ułatwić to zadanie wykorzystując GoogSysTray, czyli narzędzie wyświetlające w obszarze powiadomień (podobno "tray" jest w tym przypadku nieprawidłowym określeniem) ikonki usług wraz z liczbą nieprzeczytanych wiadomości.

Dodatek można pobrać stąd, po czym ściągnięte archiwum rozpakowujemy w miejsce, gdzie nie będzie nam przeszkadzało. Niestety GoogSysTray nie został wyposażony w instalator, przez co aby go wystartować, musimy przejść do folderu "bin" w pobranym archiwum i uruchomić jedyny znajdujący się tam plik.

Pierwszym co zobaczymy powinno być okno konfiguracji w którym oczywiście dodajemy nasze konto Google. Nie powinno być z tym żadnych problemów, gdyż wystarczy jedynie podać adres e-mail oraz hasło do niego.

W tym ekranie warto także od razu ustawić które z usług mają być wyświetlane na panelu GNOME a także sprawić by całość uruchamiała się automatycznie po zalogowaniu do systemu. Szczegółowe parametry kolejnych usług znajdują się na innych kartach. Z tego co sprawdziłem, nie ma także problemów z zapisywaniem ustawień, zatem po ponownym włączeniu program jest gotowy do pracy.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety