Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

wtorek, 19 stycznia 2010

Instalacja KDE SC 4.4 RC w Ubuntu 9.10

Autor: , 18:32, wtorek, 19 stycznia 2010


Nowe KDE 4.4 RC pojawiło się już jakiś czas temu a już niedługo planowana jest kolejna wersja RC 2. To dobry moment by sprawdzić na własnym komputerze jak prezentuje się to bez wątpienia najbardziej efektowne linuksowe środowisko.

Aby przetestować u siebie nowe środowisko niezbędne jest dodanie repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
Następnie jeśli miałeś już wcześniej zainstalowane środowisko, jedynie odśwież listę oprogramowania i zainstaluj aktualizacje:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade


Jeśli jednak korzystałeś do tej pory na przykład z GNOME (domyślnego w Ubuntu), konieczne jest jeszcze doinstalowanie samego pulpitu:

sudo apt-get install kubuntu-desktop

Co nowego?

* Framework Nepomuk wykorzystywany do wyszukiwania semantycznego został mocno zmodyfikowany, zmieniono jego interfejs graficzny i znacznie przyśpieszono funkcjonowanie.

* Wygląd Plazmy po raz kolejny został poprawiony. Wiele elementów interfejsu zostało ponownie przerobionych przez programistów i projektantów. Nowa przeglądarka widgetów pozwala na jeszcze wygodniejsze dodawanie ich do pulpitu. Widgety mogą być teraz także udostępniane innym użytkownikom w siec.

* Nowe aplikacje. Pojawił się między innymi Blogilo - bardzo rozbudowane narzędzie ułatwiające pisanie bloga z poziomu desktotpowej aplikacji. Dodano także aplikacje naukowe Cantor i Rocs umożliwiające pogłębianie wiedzy matematycznej. W wielu znanych programach takich jak Gwenview (do przeglądania obrazów) czy menedżerze plików Dolphin poprawiono kolejne bugi.

>> Nowe animacje Plazmy w KDE 4.4

Nowości graficzne najlepiej widać na filmiku:

źródła: ubuntu-tutorials.com, kde.org

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety