piątek, 22 stycznia 2010

Instalacja nowego Firefox 3.6

Autor: Adrian Nowak, 15:00, piątek, 22 stycznia 2010


Kolejne wersje Firefoksa pomimo różnego rodzaju opóźnień, sukcesywnie się pojawiają oferując rzekomo coraz większą prędkość i stabilność. Zaktualizowana wersja Liska czeka już na użytkowników.

Muszę faktycznie przyznać, iż nowy Firefox 3.6 pracuje bardzo sprawnie, choć poza tym nie łatwo dostrzec zbyt wiele nowych funkcji ułatwiających przeglądanie sieci. Czyżby deweloperzy liczyli, iż każdy będzie na własną rękę instalował niezbędne rozszerzenia?

Instalacja nowej wersj programu w podany poniżej sposób spowoduje zastąpienie starszej edycji przeglądarki, zatem jeśli nie chcesz ryzykować, zalecam odczekanie aż Firefox 3.6 pojawi się w oficjalnych repozytoriach.

1) Na początek pobieramy najnowszego Firefoksa stąd.

2) Następnie, jeśli użyliśmy domyślnego katalogu pobierania, wystarczy kolejno wykonać dwa poniższe polecenia w konsoli:

sudo tar -C /opt/ -xf ~/Pobrane/firefox-*.tar.bz2
sudo ln -s /opt/firefox/firefox /usr/local/bin/firefox

Teraz już tylko zamykamy wszystkie okna Firefoksa a po ponownym uruchomieniu powinna się ukazać zaktualizowana wersja przeglądarki.

Z tego co zauważyłem, zmieniło się nieco renderowanie czcionek (na szczęście pozytywnie) i zresetowały się ustawienia dodatku Personas. Wielkich rewolucji zatem nie należy się spodziewać i to chyba dobrze, bo wciskanie dodatków do programu na siłę nigdy nie kończy się dobrze.

źródło: ubuntu-tutorials.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety