wtorek, 5 stycznia 2010

Kolejna wersja Ubuntu z "Poradnikiem dla początkujących"

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 5 stycznia 2010


Wygląda na to, że Canonical postanowiło jeszcze lepiej zadbać o początkujących użytkowników, gdyż następna wersja systemu ma być wyposażona w zbiór porad przeznaczonych dla nowych użytkowników systemu.

Nie wiem czy zauważyliście, ale w Ubuntu już teraz jest coś podobnego w menu "System=>Pomoc i obsługa". Można tam znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania, jednak dotyczą one bardziej samego GNOME niż Ubuntu.

Na chwilę obecną nie wiadomo co dokładnie znajdzie się w "Manualu", gdyż póki co nie ma w nim jeszcze praktycznie treści. W ogólnym zamyśle ma on jednak uwolnić użytkowników od ciągłego przeszukiwania Google w celu odnalezienia źródła problemów.

Jeśli ktoś nie ma połączenia z internetem, nie jest to wcale zły pomysł, jednak z doświadczenia wiem, że często wygodniej znaleźć coś w Google niż na własnym dysku. Mimo wszystko im więcej alternatyw tym lepiej.

Nad całością ma czuwać społeczność i w miarę potrzeb aktualizować poradnik z wersji na wersję, jednak nie wiadomo jak wypadnie jego tłumaczenie. Czasu jak zwykle jest niewiele, więc pozostaje trzymać kciuki bądź przyłączyć się do projektu.

Więcej informacji o Ubuntu Manual znajdziecie na Wiki Ubuntu.

źródło: webupd8.org

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety