poniedziałek, 25 stycznia 2010

Morning Coffe - automatyczne wywoływanie ulubionych stron

Autor: Adrian Nowak, 11:00, poniedziałek, 25 stycznia 2010


Każdy internauta ma swój własny sposób na przeglądanie ulubionych stron. Ja jestem pod tym względem nieco spaczony, gdyż przewalam naprawdę spore ilości materiałów i setki stron o bardzo zróżnicowanej tematyce (chyba mam za dużo zainteresowań).

Mimo wszystko, każdy po uruchomieniu przeglądarki odwiedza swoje ulubione witryny. Czasem punktem wyjściowym do surfowania jest Google a czasem czytnik RSS - sprawmy by uruchamiały się one jednocześnie przy starcie Firefoksa.

Dla mnie na przykład optymalnym rozwiązaniem byłoby gdyby po starcie ukazywało się zawsze okienko z Gmailem a w drugiej karcie czytnik RSS. Można oczywiście wybrać jeszcze kilka innych stron (tutaj raczej każdy ma swoje własne typy - niektórzy na przykład lubią UbuCentrum.net :D), jednak należy pamiętać, iż wydłuży to czas oczekiwania na załadowanie się witryn, czego także lepiej unikać.

Za całość odpowiada dodatek Morning Coffe czyli w zamyśle twórców ma służyć internautom przeglądającym rano nowości. Swoją drogą to trochę dziwne bo nikt nie pisze w nocy i poranne nowości są już raczej nowościami z wczoraj. Chociaż - zależy o której się wstaje :)

Przy użyciu dodatku możemy więc ustalić jakie witryny otworzą nam się po starcie Firefoksa, ale także po naciśnięciu magicznego przycisku filiżanki znajdującego się przy nawigacyjnym menu.

źródło: kosciak.blox.pl
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety