niedziela, 31 stycznia 2010

Najlepsze pulpity naszych czytelników

Autor: Adrian Nowak, 11:37, niedziela, 31 stycznia 2010


Bardzo niewielu użytkowników Linuksa pozostaje przy domyślnym motywie oferowanym przez ich dystrybucję. Skoro tak wiele osób zmienia wygląd swojego systemu, warto zaczerpnąć z nich nieco inspiracji.

Pierwszy z motywów stworzony został w oparciu o interfejs Ubuntu Netbook Remix przez użytkownika siemen. By osiągnąć taki wygląd wystarczy jedynie zmiana tapety, jednak efekt jest co najmniej ciekawy.

Kolejnym ciekawy motyw zaprezentował Keiji znany też jako "człowiek o tysiącu nicków". Jak sam pisze, do stworzenia całości użył: "pakiet Mac4Lin 1.0 (SourceForge.net), Docky z motywem plasticglass48, Gnome GlobalMenu oraz jabłka w menu głównym własnej roboty". Warto też zaznaczyć, że Keiji jest autorem poradnika w którym dowiecie się jak krok po kroku zmienić wygląd Ubuntu 9.10 w Mac OS.

Również nasi moderatorzy nie szczędzą czasu na poprawę wyglądu swoich Linuksów. Powyższy nieco minimalistyczny motyw dla GNOME przygotował Gatto, jako uczeń wielkiego Didisofta, którego dzieło poniżej:

Efekt taki udało się uzyskać na Ubuntu 9.10 Karmic Koala, GNOME 2.28.1, ikony: elementary-monochrome, ikony w doku: Token_by_brsev, GTK: elementary Compact by MastroPino, Emerald: old Snap by lassekongo83 i tapeta Panaphonics. Dodatkowo na pulpicie uruchomiony Coky z motywem rings.lua.

Mnie najbardziej podoba się niesamowity dok, który świetnie pasuje do reszty motywu. Obramowania okien wyszły jednak moim zdaniem nie najlepiej.

Całkiem ciekawie przedstawia się także minimalistyczna koncepcja użytkownika Ziemeck. Panel GNOME z prawej strony wygląda niecodziennie i jestem ciekawy czy rzeczywiście jest to wygodny sposób na nawigację.

iRafciu jako szczęśliwy posiadacz telefonu z Androidem także zabłysnął tworząc motyw, który z pewnością mógłby się znaleźć nawet w domyślnej instalacji Ubuntu. Brązowe kolory tym razem prezentują się dość ciekawie, choć można by jeszcze popracować nad Conky.

Czasem nie trzeba wiele by system wyglądał bardzo przyzwoicie. mati75 użył w Mincie jedynie prostego doku i tapety z Debiana. Dodatkowo na panelu widać ślady używania GNOME Global Menu. Efekt według mnie bardzo przyjemny dla oka.

Na koniec pierwszego zestawienia pulpit Debiana zmodyfikowanego przez naszego moderatora mariom, który jak sam twierdzi "ma moce Super Krowy". Widać nieco inspiracji Windows 7, jednak całość w połączeniu z niecodzienną tapetą Conky i innymi dodatkami wygląda bardzo dobrze.

Wszystkie zrzuty pochodzą z naszego form, a jeśli nie znaleźliście inspiracji w powyższych, zachęcam do zapoznania się z setkami innych dodanych przez naszych użytkowników.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety