wtorek, 26 stycznia 2010

Nokia N900 dual boot: Maemo i Android na jednym urządzeniu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 26 stycznia 2010


Nokii N900 nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi nowych technologii bo ciężko na chwilę obecną znaleźć telefon łączący w sobie lepiej wydajność i świetny wygląd. Użytkownicy z całego świata od jakiegoś czasu intensywnie testują ten model a tym razem udało się bardzo przyjemnie rozszerzyć funkcje urządzenia.

Po raz pierwszy udało się bowiem uruchomić na Nokii N900 ustawić dual boot, czyli możliwość wyboru systemu, który ma załadować urządzenie. Co jeszcze ciekawsze, obok standardowego Maemo działał także Android.

Pomimo, iż całość jest dopiero w fazie eksperymentów, już teraz przychodzi na myśl wiele ciekawych zastosowań uruchomienia na Nokii Androida. Jedną z najważniejszych jest znacznie większa ilość dostępnego oprogramowania tworzonego pod platformę Google.

Mimo wszystko sam Android nie posiada (przynajmniej na razie) tak ciekawych efektów graficznych jak te, które możemy znaleźć w Maemo - tworzonym de facto dla nieco mocniejszego sprzętu. Problemem może być także wsparcie dla samego modelu telefonu, który jak widać na poniższym filmiku nie radzi sobie jeszcze nawet z uzyskaniem odpowiedniej rozdzielczości:źródło: pda.pl

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety