czwartek, 14 stycznia 2010

Podręcznik Ubuntu - pierwsze projekty i plany

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 14 stycznia 2010


Jakiś czas temu wspominałem o projekcie stworzenia poradnika dla Ubuntu, który byłby dołączany do wszystkich nowych wydań.

Jako, że zdecydowanie jest to moja tematyka, przyłączyłem się do projektu i mogę już obecnie napisać coś więcej na temat Podręcznika Ubuntu.

Obecnie przygotowany został jedynie szablon, jednak pewien zarys koncepcji wyłania się ze wstępu, który miałem przyjemność tłumaczyć:

Ten podręcznik został napisany jako przewodnik dla nowych użytkowników Ubuntu przez użytkowników Ubuntu. Zawiera informacje o podstawach Ubuntu takich jak instalacja, ustawienia pulpitu czy popularne aplikacje i powinien dać ci podstawową wiedzę o Linuksie oraz sile open source. Podręcznik został tak zaprojektowany by łatwo można było go go używać z instrukcjami krok po kroku oraz czytelnymi diagramami pozwalającymi nawet najbardziej początkującym użytkownikom komputerów odkryć potencjał drzemiący w ich nowym Ubuntu.Sama tematyka jest raczej oczywista i dotyczy głównie podstawowych aspektów korzystania z systemu takich jak instalacja systemu czy oprogramowania. Nie będzie to więc zdecydowanie lektura dla użytkowników pragnących pogłębić swoją wiedzę a jedynie dopiero "startujących".

Mimo wszystko, koncepcja może jeszcze znacznie ewoluować na co dowodem jest ankieta w której użytkownicy określają swój poziom zaawansowania w świecie Linuksa, wcześniej używane systemy czy na przykład ewentualne zainteresowanie wersją drukowaną.

Jedno jest pewne - nie będzie łatwo zdążyć do kwietnia, szczególnie z polską wersją, która przecież nie jest priorytetem. Mam nadzieję, że uda się jednak ogarnąć grafikę a samo tłumaczenie nie będzie już większym problemem.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety