piątek, 8 stycznia 2010

Telefon z Androidem jako czytnik e-book

Autor: Unknown, 11:35, piątek, 8 stycznia 2010


Telefony z androidem nie posiadają co prawda wyświetlaczy tak dużych jak standardowe komputery, ale z całą pewnością wystarczają do czytania. Zapewne nie raz mieliście ochotę zapoznać się z daną książką czy e-bookiem podczas podróży, jednak wożenie jej ze sobą w tych czasach nie jest najlepszym pomysłem. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu może być użycie aplikacji FBReader dla naszego Androida.

Wpis przygotował użytkownik Cyryl.

Instalacja aplikacji w telefonie jest banalnie prosta. Wystarczy w Markecie wyszukać FBReader i zainstalować jedyne podane w wynikach narzędzie.

FBReader jest prosty w użyciu, więc myślę, że nie trzeba opisywać jego funkcji, do których poza przeglądaniem e-booków można także zaliczyć obsługę zakładek czy wyszukiwanie fragmentów tekstu.

Jeśli posiadasz telefon wyposażony w inny system operacyjny, bez problemu znajdziesz także edycję narzędzia dla Windows Mobile czy opartego na Debianie nowego Maemo.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zainstalować FBReader także w Ubuntu, wystarczy do tego proste polecenie:

sudo apt-get install fbreader

FBReader obsługuje formaty oeb, epub oraz fb2, czyli najpopularniejsze rodzaje w jakich możemy kupić cyfrowe książki w Internecie bądź często także znaleźć na darmowych stronach.

A co jeśli sami chcemy przygotować e-booka?

Nic trudnego. Pod Ubuntu jest dobry program do zarządzania i konwertowania e-booków o nazwie Calibre. Narzędzie potrafi przygotować e-booka z plików txt, rtf, pdf oraz innych znanych formatów.Instalacja Calibre:

sudo apt-get install calibre

Więcej informacji: fbreader.org, calibre-ebook.com

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety