sobota, 16 stycznia 2010

Ubuntu sprowadzi Photoshopa na Linuksa?

Autor: Adrian Nowak, 14:39, sobota, 16 stycznia 2010


Nie tylko Adobe Photoshop ale także Apple iTunes, World of Warcraft czy Steam (mechanizm dostarczania gier) są na liście aplikacji o które Canonical zamierza powalczyć - oczywiście jeśli taką chęć wyrażą sami użytkownicy.

To, że będą chętni widać chociażby po stronie forum na której ogłoszono nowy projekt "wzbogacania Ubuntu" o zamknięte oprogramowanie - po jednym dniu zyskała dziesiątki odpowiedzi mieszczące się na piętnastu stronach.

Sama ankieta, którą można znaleźć tutaj jest godna pochwały i obiecująca, jednak jak Canonical zamierza nagle przekonać na przykład Adobe do stworzenia Linuksowej wersji narzędzia?

Canonical pisze:

"Chcemy zebrać informacje dotyczące aplikacji, które użytkownicy chcieliby zobaczyć w nadchodzących wersjach Ubuntu. Pomimo, że wszyscy wierzymy w siłę aplikacji open source, bardzo zależy nam także aby użytkownicy mieli dostęp do oprogramowania, którego chcą używać. Jest kilka świetnych aplikacji, które nie są dostępne dla użytkowników Ubuntu a Canonical chciałoby wiedzieć jak bardzo brakuje ich użytkownikom. Ta lista nie jest ostateczna a raczej orientacyjna i chętnie zapoznamy się także z wynikami pustego pola w ankiecie, gdzie można podawać własne aplikacje."

Jak więc widać, droga Photoshopa do Linuksa może być jeszcze dość długa. Pozostaje jedynie cieszyć się z faktu, iż ktoś próbuje tą sytuację w ogóle zmienić.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety