środa, 27 stycznia 2010

Ubuntu zmienia domyślną wyszukiwarkę z Google na Yahoo

Autor: Adrian Nowak, 17:00, środa, 27 stycznia 2010


Druga wersja testowa Ubuntu 10.04 Lucid Lynx przywitała użytkowników zmienioną domyślną wyszukiwarką Yahoo, która zastąpiła wysłużone Google.

Wszystkim nie da się dogodzić więc osoby, które do tej pory narzekały na hegemonię Google nagle uświadomiły sobie, że Yahoo jest przecież mniej wygodne i chcą powrotu giganta z Mountain View.

Cała sprawa nie jest oczywiście bardzo skomplikowana, gdyż do przywrócenia poprzednich ustawień Chrome (nazwa pola wyszukiwania w Firefoksie)  wystarczą jedynie dwa kliknięcia. Razem ze zmianą tych ustawień, domyślnie przestawiać się będzie także strona domowa, której głównym elementem jest wyszukiwarka.

Powodem zmian nie były jednak względy ideologiczne a pieniądze. Canonical zwyczajnie dogadało się z Yahoo a zgromadzone w ten sposób środki mają być przeznaczone na budowę jeszcze lepszej infrastruktury do tworzenia Ubuntu.

Warto zaznaczyć, iż twórcy cały czas podkreślają, iż nie mają zamiaru ograniczać w żaden sposób użytkowników, zatem powrót do wcześniejszych ustawień nie będzie w żaden sposób utrudniony.

źródła: popey.com, lists.ubuntu.com

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety