czwartek, 28 stycznia 2010

Wormux 0.9.0 - linuksowe Wormsy coraz lepsze

Autor: Adrian Nowak, 13:00, czwartek, 28 stycznia 2010


Chyba nie ma gracza, który nie słyszałby o Wormsach czyli przyjaznych robaczkach walczących ze sobą wymyślnymi broniami. Koncepcja rozgrywki jest stosunkowo czytelna i została zaadoptowana do gry Wormux, której można używać za darmo także na Linuksie.

Ostatnio pojawiła się kolejna wersja gry, oznaczona już numerkiem 0.9.0, zatem nieuchronnie zbliżającym się do okrągłego wydania. Jedną z najważniejszych nowości jest poprawa algorytmu sztucznej inteligencji, która w rozgrywkach z komputerem jest kluczowa dla osiągnięcia przyjemności z gry.

Twórcy zapewnili także, iż poprawiono jakość rozgrywek w trybie sieciowym. Niestety do tej pory nie miałem okazji przetestować tej funkcji a szkoda, bo właśnie ten sposób gry jest najciekawszy - szczególnie w domowej sieci LAN.


Pojawiły się także nowe zespoły graczy Postfix i Hexley, które bardzo wygodnie obserwuje się na podglądzie mapy przedstawionym na powyższym screenie. Twórcy dodali także trzy nowe mapy a inne trzy usunęli - równość została zachowana.

Domyślnie gra nie uruchamia się na pełnym ekranie, jednak zdecydowanie lepiej spisuje się tryb fullscreen i to z prozaicznej przyczyny - można w jednej chwili kontrolować większą część placu boju. Wydajność także jest bardzo dobra i ciężko zaobserwować jakiekolwiek "przycinanie się". Dodatkowo w trybie okienkowym, Wormux używał jedynie kilkadziesiąt procent dostępnej mocy procesora.

Wersję binarną gry do uruchomienia w Linuksie można pobrać ze strony twórców. Wystarczy później jedynie nadać plikowi prawa do uruchomienia (chmod +x plik) i uruchomić podając w konsoli jego ścieżkę.

źródło: wormux.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety