niedziela, 10 stycznia 2010

WOŚP jak Open Source

Autor: Adrian Nowak, 16:36, niedziela, 10 stycznia 2010


Ostatnio przy okazji świąt natknąłem się na artykuł uznający Świętego Mikołaja za najlepiej zorganizowany projekt Open Source w historii. Jedni uznają to za fakt zbyt naciągany, jednak jeśli spojrzymy na to szerzej, dzielenie się z innymi można pod tą filozofię bez problemu podpisać.

Pomimo, że analogiczne przedsięwzięcie jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie tworzy z tego co mi wiadomo żadnego oprogramowania to jednak sama zasada działania jest identyczna a chyba efekty jeszcze korzystniejsze.

Nie ukrywam, że podobnie jak identyfikuje się ze społecznością Wolnego Oprogramowania, tak samo popieram większość organizacji charytatywnych. Nie wszystkie bo na przykład wysyłanie SMS-ów z których kilkadziesiąt procent dostanie operator (nie zawsze tak jest) niezbyt mi się podoba.

Jeśli jednak chodzi o WOŚP to lubię ją podwójnie za Jurka Owsiaka, który przy tym wszystkim sporo się napoci a co ciekawe nic na tym nie zarabia. Jasne, że zarobi później będąc bardziej rozpoznawalny w inny sposób, jednak to nie jest najważniejsze. Liczy się chęć pomocy innym a w tej kwestii mało znam osób, które można by do niego porównać.

Zainteresowanym polecam wywiad z liderem WOŚP dotyczący zarobków jego i całej Orkiestry.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety