środa, 3 lutego 2010

Aplikacja Onet.pl dla Androida wykonana bardzo przyzwoicie

Autor: Adrian Nowak, 19:50, środa, 3 lutego 2010


Internet powoli przenosi się do telefonów komórkowych, zatem wiele popularnych witryn aby ułatwić przeglądanie treści na mniejszych ekranach tworzy swoje aplikacje dla komórek. Nie jest to zadanie proste, gdyż dla każdej platformy należy przygotować osobne narzędzie, Onetowi udało się to jednak bardzo dobrze.

Wygoda przeglądania internetu na Androidzie jest na dość dużym poziomie, szczególnie z użyciem funkcji multidotyku pozwalającej na intuicyjne skalowanie wielkości strony. Głównym minusem używania przeglądarki w stosunku do osobnego narzędzia jest niezbyt wygodny interfejs stron, które dostosowane są przecież do znacznie większych ekranów.

W aplikacji Onet.pl udostępnionej kilka dni temu znajdziemy informacje posegregowane w zakładkach: Wiadomości, Biznes i Sport. Wszystko dostępne niemal natychmiastowo po dotknięciu ekranu i bez żadnych reklam (przynajmniej na razie).

Jeśli czytujesz wiadomości na telefonie, zdecydowanie polecam tą aplikację Onetu, która jest z pewnością wygodniejsza niż przeglądarka telefonu. Narzędzie można prosto zainstalować z poziomu Android Market.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety