czwartek, 25 lutego 2010

Coraz większe zainteresowanie Linuksem wśród firm

Autor: Adrian Nowak, 13:13, czwartek, 25 lutego 2010


Firma LeftHand, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania ułatwiającego prowadzenie małych i średnich przedsiębiorstw wypuściła własnie kolejne wersje swoich narzędzi. Aplikacje LeftHand to zintegrowane systemy o budowie modułowej z możliwością przyznawania użytkownikom indywidualnych ról i uprawnień.

Warto także podkreślić, że jako jedne z nielicznych działają sprawnie zarówno na systemach Linux i Windows. Całkiem nieźle nadają się także do pracy w środowiskach rozproszonych ze względu na możliwość pracy w sieci Lan jak też przez Internet.

Bardzo ciekawymi informacjami podzielił się dodatkowo Piotr Luszka, kierownik działu Marketingu LeftHand:
Przez ostatnie lata obserwujemy coraz większe zainteresowanie aplikacjami działającymi pod systemami operacyjnymi Linux. Jest to związane z dużą oszczędnością kosztów, z coraz większą popularyzacją systemów Open Source oraz z bardzo szybkim rozwojem aplikacji, które nie ustępują już ani funkcjonalnością ani intuicyjnością produktom z serii Windows.”

Oprogramowanie oparte zostało na serwerze baz danych Firebird co pozwala na prostą rozbudowę systemu w razie potrzeby. Co więcej zastosowanie baz Firebird umożliwia prostszą integrację z innymi narzędziami a tym samym tańsze utrzymanie serwerów.

Bardzo cieszy mnie takie podejście do tworzenia oprogramowania. Jak widać, Linux powoli wychodzi z niszy i staje się realną alternatywą dla przedsiębiorców. Osoby zainteresowane oprogramowaniem LeftHand mogą za darmo pobrać jego testowe wersje ze strony producenta.

[źródło: inf. prasowa]

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety