czwartek, 25 lutego 2010

Quake 3 uruchomiony na telefonie z Androidem

Autor: Adrian Nowak, 18:12, czwartek, 25 lutego 2010


Przenoszenia aplikacji ze standardowych komputerów na telefony ciąg dalszy. Tym razem na standardowym telefonie wyposażonym w Androida (Motorola Milestone) udało się wystartować popularną grę FPS Doom 3.

Tego trudnego zadania dokonał użytkownik o nicku Thunderbird2k i na chwilę obecną współpracuje jedynie z telefonami posiadającymi fizyczną klawiaturę. Oczywiście trwają obecnie wytężone pracę nad tym by w przyszłości gra działała także na reszcie urządzeń z Androidem.

Quake 3 działa obecnie jedynie z systemem Android 2.0 a paczkę z grą można znaleźć na stronie programisty, który ją przeportował. Sporym minusem jest także, że Quake na telefonie jest stosunkowo słaba a obraz jest renderowany z prędkością około 20-30 klatek na sekundę. To kilka razy mniej niż na standardowej maszynie a co gorsze, wartości te znacznie spadają po załadowaniu większej mapy czy intensywnej rozgrywki.

Z tego co można w ostatnim czasie zaobserwować, coraz więcej aplikacji jest przenoszonych do telefonów komórkowych, gdyż jest to rynek niezwykle szybko rozwijający się. Liderem jeśli chodzi o uruchamianie narzędzi ze standardowych maszyn jest Nokia N900 z Maemo opartym o Debiana. Zmodyfikowana wersja Javy z Androida sprawia niestety więcej programów, jednak całość zostaje i tak w "linuksowej rodzinie".

źródło: phandroid.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety