sobota, 6 lutego 2010

Dropbox już niedługo na platformę Android

Autor: Adrian Nowak, 09:44, sobota, 6 lutego 2010


Wielokrotnie już opisywana na łamach bloga UbuCentrum.net usługa Dropbox doczeka się niedługo wsparcia dla synchronizacji na dwóch nowych platformach - Android i Blackberry.

Jak donosi serwis Neowin.net, użytkownicy usługi Dropbox dostali e-maile informujące o możliwości dostępu do swojego dysku internetowego z poziomu przeglądarki w telefonie komórkowym.

Autorem wpisu jest Krizoman.

Jest to możliwe za sprawą uruchomienia mobilnej wersji serwisu Dropbox.com, dostępnej już pod adresem m.dropbox.com. Użytkownicy mogą w ten sposób otwierać i pobierać pliki. Jednocześnie twórcy przypomnieli o możliwości synchronizacji danych z iPodem Touch, bądź iPhonem. Z ich e-maila można też wywnioskować, że niedługo doczekamy się aplikacji do synchronizacji danych zarówno na Androida, jak i mobilny system firmy RIM.

Serwis Dropbox umożliwia przechowywanie danych i synchronizację plików. Na razie twórcy wspierają platformę Windows, Mac i Linux. Niedawno grono to poszerzyła aplikacja na iPhony/iPody Touch.

Bezpłatna wersja usługi zapewnia nam 2 GB przestrzeni dyskowej. Po wykonaniu kilku zadań otrzymamy dodatkowe 250 MB. Możemy wysyłać zaproszenia do znajomych - jeżeli nasz kolega utworzy konto i zainstaluje klienta do synchronizacji, zarówno my, jak i nasz znajomy dostaniemy dodatkowe 256 MB. W ten sposób możemy powiększyć swój dysk internetowy aż o 3 GB. Istnieją też płatne konta - o pojemności 50 i 100 GB. Kosztują odpowiednio 9,99 i 19,99 dolarów amerykańskich miesięcznie.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety