poniedziałek, 15 lutego 2010

Flow czyli Chromium OS na sterydach

Autor: Adrian Nowak, 15:11, poniedziałek, 15 lutego 2010


Flow to jeden z remiksów Chomium OS stworzonych przez użytkownika o nicku Hexxeh. Flow cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na wsparcie większej ilości sprzętu niż oryginalny produkt Google oraz kilka innych ważnych funkcji.

Użytkowników cieszą przede wszystkim automatycznie aktualizacje czy wsparcie dla kamerek internetowych co w połączeniu z niezwykłą lekkością Chromium OS wygląda naprawdę ciekawie.

Flow nie wymaga ponadto instalacji z na dysku twardym netbooka i bez problemu można go wystartować z Pendrive czy innego dysku USB. Minimalna pojemność takiego nośnika to 2GB chociaż sam obraz systemu zajmuje jedynie 328 MB.

Po pobraniu obrazu nośnika, można go "wypalić" na Pendrive na przykład z użyciem programu Ubuntu ImageWriter a same pliki projektu można znaleźć na stronie twórcy.

Przyznam, że pomimo tego, iż nie mogę się obejść bez wielu desktopowych aplikacji takich jak GIMP, propozycja lekkiego Chrome OS jest dla mnie bardzo ciekawa, gdyż rzeczywiście większość operacji obecnie można wykonać z użyciem webowych narzędzi. Inną sprawą jest już jednak powierzanie wszystkich naszych danych wielkim korporacjom...

[Link przysłał Tomek, dzięki]

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety