poniedziałek, 22 lutego 2010

GeexBox 2 Alpha czyli ciekawa dystrybucja Media Center

Autor: Adrian Nowak, 19:18, poniedziałek, 22 lutego 2010


GeexBox to lekka dystrybucja (około 20 MB), której głównym elementem jest zmodyfikowana wersja odtwarzacza MPlayer. Od wersji 2.x ogromną nowością jest implementacja narzędzia Enna. Połączenie to pozwoliło znacznie rozbudować GeexBoksa i wzbogacić go o wiele dodatkowych funkcji.

Nie bez znaczenia jest także strona wizualna, która uległa znacznej poprawie:Osobiście nie korzystam z żadnego systemu typu Media Center a tym bardziej GeexBox, zatem przytoczę opinię użytkownika naszego forum pingwin_corp na ten temat:

Jako zwolennik tej dystrybucji przeznaczonej na komputery typu mediacenter, chciałbym ją zarekomendować. Geexboxa używam od wersji 1.1 a więc trochę doświadczenia już mam. Doskonale sprawdza się ona na PC podłączone do TV czy projektora, obsługa sporej listy sprzętu, pozwala na naprawdę wygodną pracę. Współpracuje z wieloma formatami video (także moim ulubionym rmvb) oraz audio.

Jednak i ten system ma swoje wady, w wersjach 1.x problemy były głównie z kartami graficznymi Intela, ponoć w 2 problem ten ma zostać rozwiązany (czas pokaże). Ponadto pierwsze wersje GeexBox-a nie należały do najpiękniejszych, teraz gdy grafika została oparta na projekcie Enna, dystrybucja ta nabrała naprawdę solidnego wyglądu. Co prawda wersja 2 to dopiero Alpha, ze stabilnością ciężko ale wydaje mi się kwestią czasu, kiedy GeexBox swoją lekkością przegoni np.: Mediabuntu.

GeexBox można ściągnąć ze strony twórców.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety