środa, 24 lutego 2010

Google Listen - podcasty wygodnie w Androidzie

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 24 lutego 2010


Jeśli używasz telefonu nie tylko do dzwonienia, z pewnością nie są Ci obce różnego rodzaju odtwarzacze audio dla Androida. O ile nie będzie problemu z plikami znajdującymi się już w telefonie to media strumieniowe czy podcasty będą wymagały osobnego oprogramowania.

Skoro telefon wykonało Google, zawsze w pierwszej kolejności szukam aplikacji wykonanych właśnie tam. W tym przypadku jedyną ciekawą propozycją jest Google Listen, czyli menedżer podcastów stworzony przez giganta, oczywiście z wbudowaną wyszukiwarką co pozwoli niezdecydowanym odkryć ciekawe miejsca.

Google Listen można znaleźć w Android Market, więc jego instalacja nie będzie problemem, jednak znacznie trudniej dobrać interesujące nas źródła podcastów. Ma w tym pomóc wyszukiwarka podcastów, która jak łatwo się domyślić jest wypełniona głównie anglojęzycznymi nagraniami. Dla osób szlifujących swój język jest to świetna okazja do wzbogacenia słownictwa, którego nie znajdą w większości kursów.

Na szczęście możemy także dodawać własne źródła podając adres kanału RSS w którym się znajdują po czym zostaną automatycznie zaimportowane do programu. Obsługa poszczególnych kanałów jest wręcz wzorowa a wybrane odcinki możemy słuchać na bieżąco bądź dopiero po ściągnięciu do pamięci urządzenia. Warto też wspomnieć, że Google Listen nie próbuje się w tle łączyć z internetem w celu pobrania nowych odcinków co mogłoby mieć bardzo negatywne skutki biorąc pod uwagę bardzo ograniczone limity transferu w mobilnym internecie.

Podsumowując, gorąco polecam aplikację wszystkim poszukującym prostego i wygodnego narzędzia dla swojego telefonu i uczulam na konieczność kasowania starszych odcinków, gdyż zapominając o tym można bardzo szybko zapełnić kartę pamięci.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety