czwartek, 25 lutego 2010

Gra Yo Frankie dostępna także dla Ubuntu 10.04

Autor: Adrian Nowak, 13:54, czwartek, 25 lutego 2010


Yo Frankie to pierwszy w historii projekt otwartej gry stworzonej przy tym wyłącznie z wykorzystaniem wolnych narzędzi takich jak Blender. Jest to świetny przykład tego, jak wiele można osiągnąć wykorzystując jedynie darmowe narzędzia i zespół zdolnych twórców.

Za całym przedsięwzięciem stoi Blender Foundation, które nie czerpie z gry żadnych korzyści finansowych. Głównym założeniem była właśnie promocja wolnych narzędzi i stworzenie swojego rodzaju prezentacji dostępnych możliwości na działającym przykładzie.

Nie jestem zbytnim fanem gier z udziałem zwierzątek, jednak trzeba przyznać, że produkt Blender Foundation nie odstępuje na krok podobnych aplikacji jeśli chodzi o grafikę. Także oprawa dźwiękowa wypadła nadzwyczaj dobrze i mam nadzieję, że niedługo pojawią się komercyjne projekty wykorzystujące zaprezentowane rozwiązania.

Całość nie była w tym przypadku dość dobrze finansowana a użytkownicy sami zebrali pieniądze dla osoby, która zechce stworzyć paczkę dla Ubuntu 9.10. To na szczęście się udało, a podobnych problemów nie będzie już w przypadku Ubuntu 10.04, gdyż tym razem całość jest już gotowa.

Zainteresowani mogą znaleźć Yo Frankie w PlayDeb.net.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety