wtorek, 16 lutego 2010

HTC prezentuje ulepszony interfejs HTC Sense na kolejnych telefonach

Autor: Adrian Nowak, 11:33, wtorek, 16 lutego 2010


Jak pisze HTC w materiale prasowym "HTC Legend™ i HTC Desire™ ustanawiają nowy poziom funkcjonalności systemu Android 2.1 dzięki interfejsowi HTC Sense".

Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż przeskok z poprzedniej wersji jest bardzo widoczny i choć w tle system jest taki sam (choć i to zaktualizowano), już sama nakładka sprawia, że całość wygląda o niebo lepiej.

Bardzo dobrą informacją jest także to, że bardziej nieoficjalnie możemy sami zainstalować Sense na starszych modelach telefonów, co oczywiście wiąże się z utratą gwarancji i jak najbardziej nie jest po myśli producentów sprzętu.

Interfejs HTC Sense został zaprojektowany w celu prostszej i bardziej naturalnej obsługi telefonu. W procesie projektowania skupiono się na tym, jak ludzie zachowują się i komunikują. Wnioski uzyskane podczas badań zostały wykorzystane w nowym interfejsie i podzielone na trzy kategorie: telefon dla mnie, zawsze blisko i odkrywaj nieoczekiwane.

Głównym zadaniem interfejsu HTC Sense jest ułatwienie interakcji z bliskimi i znajomymi. Jednym ze składników interfejsu jest widget HTC Friend Stream, który umożliwia zebranie całej historii komunikacji i aktualizacji, łącznie z wpisami Facebook, Twitter i Flickr. Agregacja komunikacji pozwala szybciej i lepiej docierać do najświeższych informacji, zdjęć i linków zamieszczanych przez znajomych w serwisach społecznościowych. Friend Stream umożliwia też przypisanie osób do
odrębnych grup znajomych, przyjaciół, kolegów lub innych.

Interfejs HTC Sense oferuje szeroką gamę nowych rozwiązań dla aplikacji, takich jak przeglądarka internetowa, program pocztowy i innych. Nowa wersja HTC Sense zawiera nowy czytnik wiadomości oraz nowy obrotowy widok siedmiu dostępnych ekranów, co przyśpiesza i ułatwia dostęp do najpotrzebniejszych funkcji telefonu.

Interfejs Sense zagościł od teraz w telefonach HTC Legend™ i HTC Desire™ posiadających dość ciekawy optyczny trackball z którym przyznam jeszcze nie miałem do czynienia, jednak w telefonach z Androidem używa się go stosunkowo rzadko na korzyść dotykowego ekranu.

[info, mat. prasowe]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety