czwartek, 4 lutego 2010

Ikony Elementary także dla Pidgina

Autor: Adrian Nowak, 11:00, czwartek, 4 lutego 2010


Pidgin to na razie jeden z lepszych komunikatorów, jednak bardzo prawdopodobne, że Empathy już niedługo osiągnie większy poziom zaawansowania. Z tego co wiem, Empathy w pełnej krasie ujrzymy dopiero w kolejnym wydaniu Ubuntu gdzie z pomocą dodatkowych bibliotek bardzo będzie świetnie wspierało protokół Gadu-Gadu (wreszcie doczekamy się wsparcia dla wysyłania avatarów).

Wracając jednak do Pidgina, podobnie jak w Empathy także i w nim bez problemu ustawimy nowe ikonki na liście kontaktów. Wybór jest duży a metoda instalacji identyczna w każdym przypadku. Dla grafik Elementary pobieramy archiwum stąd a następnie rozpakowany folder umieszczamy w katalogu ~/.purple/themes (być może trzeba go dopiero stworzyć)

mkdir ~/.purple/themes
Na koniec w samym Pidginie przechodzimy do menu "Narzędzia=>Preferencje" i w zakładce Motywy zmieniamy ustawienia na nowo zainstalowane ikony.

Elementary to oczywiście jeden z dziesiątek ciekawych zestawów ikon, które możemy wykorzystać w Pidginie czy innych komunikatorach. Ciekawie prezentuje się także MyHumanity, którego kolory grafik są nieco żywsze i mi osobiście odpowiadają znacznie bardziej, choć to kwestia osobistego smaku.

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety