wtorek, 9 lutego 2010

Konwertowanie wideo dla telefonów z Androidem

Autor: Adrian Nowak, 11:00, wtorek, 9 lutego 2010


Jeżeli ktoś nie posiada graficznej nakładki na ffmpega lub nie zna się na konwersji w trybie tekstowym, to właśnie dla niego przygotowałem polecenie ułatwiające zmianę wielkości i formatu wideo  do rozdzielczości 480x320 z której na razie najczęściej korzystają telefony oparte o platformę Android.

Plik wyjściowy będzie miał rozszerzenie .mp4, dzięki czemu Android poradzi sobie bez problemu z odtworzeniem tego filmu.

Autorem wpisu jest Krizoman.

ffmpeg -i "miejsce pliku na dysku, wraz z rozszerzeniem" -f mp4 -vcodec libx264 -s 480x320 -aspect 4:3 -acodec libfaac -ac y -threads x "miejsce, gdzie ma być utworzony skonwertowany film"

W miejsce y należy wstawić liczbę kanałów audio, ja używam 2 (stereo), ale równie dobrze mogłoby działać mono, czyli 1. Pod x podstawiamy liczbę rdzeni procesora, jakimi dysponujemy w komputerze.

Rozdzielczość, oczywiście, także można zmienić. Nie będę wypisywać wszystkich rozdzielczości każdego telefonu opartego na platformie Android. W moim poście umieszczam tylko najpopularniejsze, dostępne w Polsce telefony. HTC Hero (Era G2), HTC Dream (Era G1) HTC Magic, Samsung I5700 Galaxy Lite i Samsung I7500 Galaxy. Wszystkie korzystają z rozdzielczości, zawartej w poleceniu.

Jeżeli posiadacie HTC Tattoo, wartość 480x320 należy zmienić na 240x320.

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety