piątek, 26 lutego 2010

Lernid - wygodna nauka i szkolenia przez internet

Autor: Adrian Nowak, 12:12, piątek, 26 lutego 2010


Jedne pomysły Canonical są lepsze inne gorsze, jednak czasem uda się trafić w dziesiątkę i powstaje narzędzie takie jak Lernid. Pozwala ono na proste organizowanie i uczestnictwo w internetowych szkoleniach bądź konferencjach takich jak UbuntuOpenWeek czy UbuntuDeveloperWeek. Dziś i w najbliższych dniach organizowane są ciekawe prezentacje dotyczące narzędzi spotykanych w Linuksie czy języków programowania - warto się im przyjrzeć.

Jeśli znasz podstawy angielskiego i chcesz pogłębiać swoją wiedzę w wygodny sposób, jest do tego bardzo dobra okazja, gdyż wszystkie szkolenia są organizowane za darmo a do tego można w nich aktywnie uczestniczyć pisząc razem z innymi użytkownikami na czacie.

Jeszcze dziś od godziny 18 rozpoczyna się kolejna część kursu popularnego frameworka Django, zatem każdy kto w tym czasie będzie miał wolną chwilę, może dołączyć i zobaczyć jak całość wygląda w praktyce.

Lernid był budowany w ten sposób by jak najbardziej przypominał faktyczną klasę w której każdy może zabrać głos bądź dopytać jeśli czegoś nie rozumie. To już nie pierwsze z narzędzi Canonical, które powstało po to by pomagać uczniom, jednak na chwilę obecną nikt jeszcze nie próbował używać go do przeprowadzenia prawdziwej lekcji z udziałem dzieci.

Tak czy inaczej jest to ciekawa szansa na zdobycie kolejnych użytkowników w przyszłości, gdyż zdalna nauka wydaje się być niezwykle obiecującą dziedziną i kto wie, może za jakiś czas dzieci nie będą musiały rano wstawać do szkoły (choć to oczywiście pociągałoby za sobą inne spore wady).

Lernid można wgrać w Ubuntu 9.10 wykonując kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:lernid-devs/lernid-releases
sudo apt-get update
sudo apt-get install lernid

Użytkownicy testowej wersji Ubuntu 10.04 nie muszą już dodawać repozytoriów a narzędzie znajdą chociazby w Centrum oprogramowania.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety