niedziela, 7 lutego 2010

Linus Torvalds zadowolony z Nexusa One

Autor: Adrian Nowak, 09:53, niedziela, 7 lutego 2010


Jak pisze na swoim blogu Linus Torvalds, wreszcie przełamał się i kupił nowy telefon Google Nexus One z Linuksem.

Czemu musiał się przełamywać? Otóż prozaicznym powodem takiej sytuacji był fakt, iż Linus zwykle nie korzystał z internetu w telefonie a samo urządzenie traktował jedynie jako coś wytrącającego z rytmu pracy.

Nexus One zachęcił jednak twórcę Linuksa wbudowanym GPS-em oraz funkcją pinch-to-zoom, czyli powiększaniem z użyciem multidotyku. Jak także dodaje - bardzo podoba mu się koncepcja posiadania telefonu z Linuksem i przez ostatnie lata miał ich kilka (Google G1 i jedną z wcześniejszych wersji Motoroli).

Linus tak mocno wychwala Nexusa One, że w komentarzach do jego wpisu pojawiło się nawet humorystyczne pytanie odnośnie tego czy Google zapłaciło mu za wszystkie pochwały. Oczywiście twórca Pingwinka zaprzeczył dodając, iż jest to tylko opinia zadowolonego użytkownika.

Niestety jednocześnie Nexus One nie wywołał na świecie tak pozytywnych reakcji jak inne znane modele a przynajmniej nie widać tego na wykresach sprzedaży urządzenia. Nie dziwi mnie właściwie takie zachowanie konsumentów, którzy w telefonie Google nie znajdą właściwie nic czego nie miałby konkurencyjne modele.

źródła: torvalds-family.blogspot.com, phandroid.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety