wtorek, 9 lutego 2010

Locus OS czyli koncepcja Microsoftu na Cloud Computing

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 9 lutego 2010


Do tej pory Cloud Computing czyli model przetwarzania danych w chmurze z użyciem nieskomplikowanego systemu był niemal równoznaczny z użytkowaniem Linuksa. Wygląda jednak na to, że Microsoft nie zamierza zostać z tyłu w tym obszarze rynku, choć jak na razie prezentuje jedynie koncepcje.

Czy Chrome OS ma się czego bać? Biorąc pod uwagę pozycję Microsoftu na rynku systemów operacyjnych z pewnością nikt nie zignoruje zagrożenia, jednak koncepcja giganta z Redmond nie będzie wcale taka prosta do zrealizowania.

Raczej nie ma co liczyć na to, że Microsoft użyje do zbudowania takiej platformy jądro Linux (choć teoretycznie nie powinien to być problem). Również Windows Mobile w obecnym kształcie nie nadaje się zupełnie do zbudowania ciekawego systemu Cloud, a dodatkowo jego najnowsza wersja nie cieszy się zbyt dobrą opinią.

Nie wiadomo zatem jakim cudem Microsoft zamierza w krótkim czasie (bo to raczej nie ulega wątpliwości) stworzyć prosty i szybki system. Złośliwi powiedzą, że nawet przez długie lata nie udało się to jeśli chodzi o Windowsa, jednak faktycznie zbudowanie nowej platformy to nie drobnostka nawet dla giganta.

Na razie możemy jednak obejrzeć ciekawą koncepcję Microsoftu i czekać na coś co wreszcie będzie działało...źródło: engadget.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety