sobota, 20 lutego 2010

Mark Shuttleworth potwierdza: Ubuntu 10.04 z nowym wyglądem

Autor: Adrian Nowak, 16:29, sobota, 20 lutego 2010


Wygląda na to, że narzekania na domyślny motyw Human, który towarzyszy Ubuntu niemal od zawsze mogą się wreszcie skończyć, gdyż jak zapowiedział w najnowszym wywiadzie Mark Shuttleworth, rozpoczęto proces tworzenia nowego motywu.

Pomysłodawca Ubuntu podkreśla także ważną rolę jaką widzi w technologii Cloud Computing i bazującym na tym rozwiązaniu chmurze EUC (Enterprise Ubuntu Cloud). Kolejne wydanie Ubuntu ma się skupiać przede wszystkim na dostarczeniu użytkownikom wygodnych narzędzi do obsługi witryn społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook.

Waga technologii CC jest podkreślana na każdym kroku, jednak na chwilę obecną najbardziej kluczowe wydają się słowa wypowiedziane odnośnie nowego motywu:

...we'll have some new styling which is going to be the starting point of another five year view. We've been Human for the last five years and now we're gonna be light oriented.
Wygląda więc na to, że nowy motyw Ubuntu będzie jaśniejszy, jednak na chwilę obecną możemy się jedynie domyślać finalnych efektów.

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem:źródło: anotherubuntu.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety