sobota, 6 lutego 2010

Moti-Maker: Tworzymy demotywatory w GIMP-ie

Autor: Adrian Nowak, 18:51, sobota, 6 lutego 2010


Demotywatory stały się ostatnio bardzo popularne w naszym kraju i właściwie nie ma się co temu dziwić, gdyż są zwykle proste i zabawne. Nie zmuszają też najczęściej do wytężonego myślenia - chyba, że zechcemy sami przygotować jeden z nich.

Tym niełatwym zadaniem zajmiemy się przy okazji tego wpisu, jednak jedynie ze strony technicznej, czyli przygotowania odpowiedniej grafiki w GIMP-ie.

Wystarczy do tego celu prosta wtyczka Moti-maker dla programu graficznego. Archiwum zawierające skrypt można pobrać bezpośrednio stąd. Po jego rozpakowaniu pozostaje tylko przenieść plik moti-maker.scm do folderu skryptów w GIMP-ie. Zależy on od wersji i wygląda na przykład tak:

/home/adrian/.gimp-2.7/scripts
Wcześniejsze wersje różnią się jedynie numerkiem wersji programu i oczywiście nazwą folderu domowego użytkownika. Po restarcie GIMP-a otwieramy grafikę po czym wybieramy z menu "Filtry=>Dekoracje=>Moti-maker".

Gotowy plik możemy umieścić na własnej stronie, jednak należy pamiętać, że to co może się wydawać śmieszne dla nas, wcale nie musi być takie dla innych. Najlepiej sprawdzić to umieszczając grafikę w sieci :)
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety