wtorek, 2 lutego 2010

Motyw Homosapien i świetna odpowiedź twórców Elementary

Autor: Adrian Nowak, 13:00, wtorek, 2 lutego 2010


Ostatnio prezentowane są coraz ciekawsze propozycje tematów graficznych dla nowego Ubuntu, zatem bardzo możliwe, że wreszcie doczekamy się mniejszej lub większej rewolucji.

Motyw Homosapien a raczej samo obramowanie, które widoczne jest na obrazku z początku wpisu, zostało zgłoszone jako koncepcja w mockupie kilka dni temu, jednak użytkownicy nie musieli długo czekać na wdrożenie projektu w życie. Już teraz można go pobrać z GNOME-Look.org.

Co jednak równie ciekawe, niedługo później pojawiła się bratnia koncepcja, tym razem w jaśniejszych kolorach jako modyfikacja dla motywu Elementary - eHomosapien.

Trzeba przyznać, iż nowe przyciski komponują się lepiej z Elementary nie tworząc tak dużych kontrastów, jednak na ich przeniesienie do działających okienek będziemy musieli trochę poczekać.

Swoją drogą, skoro już jesteśmy przy Elementary to warto wspomnieć o ciekawych planach twórców tego motywu, który zakłada powstanie dystrybucji Elementary OS - nie muszę chyba dodawać, iż będzie się ona cechowała przede wszystkim niesamowitym wyglądem. Na chwilę obecną pulpit twórcy Elementary wygląda następująco, jest więc na co czekać:


źródła: omgubuntu.co.uk, 0rax0.deviantart.com, danrabbit.deviantart.com, elementary-project.com (podziękowania dla Adriana Widerskiego za link).
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety