piątek, 19 lutego 2010

Pidgin 2.6.6 z nowym mechanizmem pobierania avatarów w Gadu-Gadu

Autor: Adrian Nowak, 17:58, piątek, 19 lutego 2010


O protokole Gadu-Gadu można powiedzieć wiele złego, jednak ciągle wielu użytkowników nie wyobraża sobie bez niego życia. W ostatnim czasie w GG mogliśmy obserwować wiele zmian za którymi nie zawsze nadążały Linuksowe klienty.

Pojawiła się na szczęście kolejna wersja Pidgina z numerkiem 2.6.6, która ma rozwiązać wszystkie problemy jakie pojawiały się w związku z numerami z nowej puli oraz pobieraniem avatarów.

Oczywiście postanowiłem sprawdzić jak obietnice programistów mają się do rzeczywistości i muszę ze smutkiem przyznać, że w porównaniu do wcześniejszej wersji zwyczajny użytkownik nie powinien zauważyć praktycznie żadnej różnicy.

Zmieniono co prawda nieco sposób wyświetlania historii rozmów (nad czym pracują także deweloperzy Kadu) czy naprawiono kilka błędów związanych z bezpieczeństwem, jednak wciąż możemy zapomnieć na przykład o ustawieniu własnego avatara w Gadu-Gadu.

Jako wiernego użytkownika Pidgina nie pociesza mnie również fakt, iż Krzysztof Klinikowski mający ogromny udział w tworzeniu wtyczek do obsługi Gadu-Gadu w Pidginie obecnie skupia się zdecydowanie na Empathy.

Jak pisze on w ostatniej rozmowie ze mną:

Kiedyś pozwoliłem sobie napisać pełną obsługę GG 8 w Pidginie ale ponieważ były problemy z kompilacją tego pod Windowsem zmiany nie zostały wprowadzone. Dlatego właśnie powstał projekt telepathy-sunshine - bym miał kontrolę nad tym co piszę i nad tym jak to działa. W Pidginie poprawiam tylko drobne zmiany związane z protokołem GG. Nie mam już ochoty rozwijać Pidgina.

Nową wersję Pidgina można pobrać z GetDeb.net, natomiast posiadacze testowej wersji systemu Ubuntu Lucid Lynx powinni mieć ją już w repozytoriach.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety