niedziela, 21 lutego 2010

Orange udostępniło aktualizację HTC Sense dla HTC Magic

Autor: Adrian Nowak, 12:42, niedziela, 21 lutego 2010


29 stycznia HTC wydało aktualizację dla popularnego telefonu HTC Magic, który wprowadzała między innymi aktualizację do nowego interfejsu graficznego HTC Sense. Całość można było wgrać nie tracąc gwarancji w efekcie czego Magic zamieniał się praktycznie w dwa razy droższego Hero.

Prawdopodobnie wielu użytkowników dostrzegło ten fakt a sprzedaż droższego Hero dość znacznie spadła (nie ma na to oficjalnych danych), po czym mogliśmy obserwować jak Magic znika z większości sklepów internetowych a obecnie można go znaleźć jedynie w tych większych. Co ciekawe Orange jest jedynym dystrybutorem Magica w Polsce i nawet kupując nowy telefon będzie on miał najpewniej simlocka na sieć Orange.

Nowy interfejs HTC Sense wprowadza bardzo dużo pozytywnych zmian wpływających na wygodę użytkowania telefonu takich jak chociażby nową klawiaturę czy więcej obszarów roboczych. Po prawie miesiącu od udostępnienia przez producenta, swoją zmodyfikowaną wersję aktualizacji wydało Orange (dodano jedynie emblematy i logo przy uruchamianiu telefonu).

Kompletną instrukcję aktualizacji można znaleźć na stronie Orange, jednak pomimo, iż jest to najbezpieczniejszy sposób (nie tracimy gwarancji), całości wciąż nie udało się złamać hakerom, zatem nie uzyskamy tutaj na przykład uprawnień roota niezbędnych do wielu bardziej zaawansowanych czynności. Całość działa także wolniej od nieoficjalnych edycji oprogramowania dla telefonu (ROM-ów), jednak jest zdecydowanie bezpieczniejsza i prostsza.

[dzięki, Vatras]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety