poniedziałek, 15 lutego 2010

Pierwsze spojrzenie na odtwarzacz Amarok 2.3

Autor: Adrian Nowak, 09:53, poniedziałek, 15 lutego 2010


Niedawno udostępniono stabilną wersją Amaroka 2.2.2 a już teraz twórcy przedstawiają koncepcję wyglądu kolejnej wersji 2.3. Nie da się ukryć, że całość prezentuje się bardzo ciekawie, jednak z pewnością nie będzie odpowiadała osobom lubującym się bardziej w minimalistycznych interfejsach.

Według mnie całość prezentuje się lepiej niż archaiczna wersja 1.4, jednak zainteresowani mogą zainstalować także starszą wersję narzędzia nieco modyfikując tą instrukcję. Tak czy inaczej ciężko obecnie znaleźć bardziej wszechstronne narzędzie do katalogowania i odtwarzania muzyki niż Amarok, często więc spotykam się z tym programem nawet na GNOME.

Jak całość wygląda w akcji można zobaczyć poniżej:


Większość zmian dotyczy interfejsu sterowania, który zostanie nieco uproszczony. Twórcy zaznaczają jednak, iż nie jest to jeszcze ostateczny kształt nowej wersji aplikacji.

Przy okazji warto także spojrzeć na nowości w samym KDE, które również zapowiadają się bardzo ciekawie. Może jestem trochę staroświecki, ale dla mnie powoli robi się minimalnie zbyt dużo tej płynności w KDE SC. Może trochę przesadzam ale niedługo nawet kursor będzie się tam przemieszczał z uwzględnieniem praw dynamiki. Nie mniej jednak na szczęście jest wybór i każdy może używać środowiska, które mu odpowiada i dobrze, że powstaje tak ciekawa alternatywa jak KDE SC.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety