niedziela, 7 lutego 2010

Pierwszy screen MeMenu - nowego "menu społecznościowego"

Autor: Adrian Nowak, 10:19, niedziela, 7 lutego 2010


Menu w Ubuntu z poziomu którego do tej pory mogliśmy jedynie wykonywać podstawowe czynności takie jak zmiana statusu czy wyłączanie komputera w kolejnej wersji będzie znacznie bardziej rozbudowane i zyska kilka "społecznościowych nowości".

Wiele z nich można odczytać chociażby z obrazka widocznego po prawo. Wygodnie można będzie na przykład dodać tekstowy opis czy uruchomić dodatkowe usługi.

Docelowo MeMenu powinno radzić sobie z każdego rodzaju czatami, mikroblogami i wszystkimi popularnymi usługami wysyłającymi nieskomplikowane wiadomości.

Mimo wszystko według mnie rozwiązanie jest nadal mało praktyczne, gdyż przy tej samej liczbie kliknięć mogę się przełączyć bezpośrednio do komunikatora w którym dodatkowo miło rzucić okiem na listę dostępnych osób.

Całość zyska w moich oczach dopiero gdy w jednym miejscu będą wyświetlane liczby nieprzeczytanych wiadomości (e-maili czy mikroblogów) tak jak to wcześniej planowano.

Bardzo dobrym pomysłem było natomiast rozdzielenie menu zmiany statusu i wyłączania komputera. Do tej pory powodowało to wiele pomyłek i sam kilka razy niechcący zablokowałem komputer zamiast wylogować się z czatu.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety