niedziela, 14 lutego 2010

Podręcznik Ubuntu - pierwsze wydanie i projekt "48 godzin"

Autor: Adrian Nowak, 15:28, niedziela, 14 lutego 2010


Ostatnio zaskakująco szybko ukazała się pierwsza "alpha" Podręcznika Ubuntu, który już teraz liczy sobie ponad 150 stron z czego większość nie jest jeszcze dopracowana.

Jak mówi w rozmowie ze mną twórca i założyciel projektu Ubuntu Manual, Benjamin Humphrey - obecnie w zespole znajduje się ponad 250 osób. Około dziesięciu autorów, pięciu redaktorów i trzy osoby zajmujące się stroną graficzną. Dodatkowo ponad 100 osób aktywnie tłumaczy Podręcznik Ubuntu na 40 języków.

Jest więc już bardzo dużo treści i praktycznie żadnych obrazków, gdyż wygląd Ubuntu 10.04 prawdopodobnie będzie się różnił od poprzednich wersji, będą one więc wykonywane dopiero po pojawieniu się późniejszych edycji testowych.

Z pierwszą wersją manuala Ubuntu skończoną w około 25% można się zapoznać tutaj, jednak wciąż nie jest to zbyt przyjemna lektura gdy po samym tytule często nie pojawia się nic więcej.

Od 22 do 23 lutego będzie trwać także wirtualne szkolenie "48 godzin" mające na celu ukazanie wszystkim zainteresowanym w jaki sposób mogą się przyłączyć do projektu oraz ukazujące proces przeprowadzania tego typu projektów. Myślę, że jest to bardzo ciekawa okazja by choć w części dowiedzieć się jak funkcjonuje społeczność Ubuntu. Więcej szczegółów na ten temat zainteresowani mogą znaleźć na stronach wiki Ubuntu.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety