piątek, 19 lutego 2010

Prezentacje nowych wersji Androida i Symbiana. Linux górą?

Autor: Adrian Nowak, 11:00, piątek, 19 lutego 2010


Ostatnio sporo się działo na rynku telefonów komórkowych a co za tym idzie także systemów operacyjnych w które są wyposażone. Najciekawiej oczywiście prezentuje się Symbian i Android a efekty prezentowane na pokazach już niedługo znajdą się w naszych telefonach.

Na pierwszy ogień ekran TAT dla Androida przy którym nawet interfejs Sense stworzony dla telefonów HTC wydaje się mało atrakcyjny:Przyznacie, że wygląda niesamowicie a do tego ułatwia przełączanie się między oknami. Co ważne jest to już działająca funkcja a nie jak w przypadku Symbiana jedynie projekt.Koncepcja Symbiana S^3 także prezentuje się dość ciekawie, choć w tym przypadku ciężko stwierdzić jak na taki interfejs zareagują telefony fińskiego producenta, które do tej pory z efektami 3D nie miały wiele wspólnego. Nie chciałbym oczywiście generalizować bo na przykład Nokii N900 nie można odmówić świetnej prezencji, jednak takich modeli jest niewiele.

Na chwilę obecną wygląda więc na to, że to Android będzie wyznaczał nowe trendy jeśli chodzi o interfejs, szczególnie, że Windows 7 Mobile już teraz strzela sobie w stopę. Pytanie tylko czy rzeczywiście smartfony potrzebują wirujących pulpitów z widgetami, których obsługa z pewnością sprawi wielu osobom mniej zorientowanym w nowych technologiach sporo problemów?

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety