piątek, 12 lutego 2010

Przeglądarka Skyfire wkrótce w Android Market

Autor: Adrian Nowak, 09:59, piątek, 12 lutego 2010


Skyfire to przeglądarka mobilna znana z platform takich jak Windows Mobile czy nowych wersji Symbiana S60. Jako jedna z nielicznych obsługuje zarówno Flasha jak i Silverlight co czasem czyni ją wręcz niezastąpioną.

Jakim cudem udało się to osiągnąć? Otóż Skyfire nie renderuje całej strony bezpośrednio w telefonie lecz wspomaga się zdalnym serwerem na którym przeglądane witryny są kompresowane i dopiero w takiej postaci przesyłane na urządzenie.

Skyfire przejęło ostatnio firmę Kolbysoft zajmującą się tworzeniem interfejsu Steel dla domyślnej przeglądarki w Androidzie. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji w Android Market i nowy właściciel ma nadzieję, że korzystając z doświadczenia firmy zdobędzie duże udziały na kolejnej platformie systemowej.

Co prawda nikt nie wspomina kiedy możemy się spodziewać Skyfire w Android Market, jednak jest to kwestia najbliższych miesięcy. Muszę przyznać, że całość zapowiada się bardzo ciekawie biorąc pod uwagę, że Silverlight ma pewne problemy nawet na standardowym desktopie z Linuksem a Moonlight czyli jego open source'owy odpowiednik jest sporo z tyłu za pierwowzorem.

źródła: downloadsquad.com, gizmodo.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety