czwartek, 4 lutego 2010

Płynne przewijanie stron w Google Chrome i Chromium

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 4 lutego 2010


Chrome to niewątpliwie jedna z najszybszych dostępnych na rynku przeglądarek internetowych, co właściwie w połączeniu z prostotą stanowi jej największą siłę.

Nie oznacza to jednak, że już po instalacji jest doskonała. Wręcz przeciwnie, brakuje jej wielu podstawowych funkcji (oczywiście zależnie od potrzeb użytkownika) takich jak chociażby wyświetlanie ikonki kanału RSS na pasku adresu.

Ostatnio trafiłem jednak na ciekawsze rozszerzenie bardzo poprawiające komfort przeglądania stron. Chodzi o dodatek SmoothScroll, który sprawi, że podczas przewijania witryn (np. z użyciem rolki myszy) strony nie będą przeskakiwały z miejsca na miejsce a płynnie się przemieszczą.

Całość może czasem sprawiać niewielkie wrażenie ociężałości przeglądarki, jednak znacznie ułatwia na przykład śledzenie tekstu, gdyż zwyczajnie jest to naturalniejszy sposób przemieszczania obiektów do którego przywykliśmy w realnym świecie.

Oczywiście jeśli dodatek się nam nie spodoba, można go w kilka chwil wyłączyć bądź całkowicie usunąć wybierając z menu Ustawienia=>Rozszerzenia (bądź wybierając adres chrome://extensions/)
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety