sobota, 20 lutego 2010

System dla nieomylnych, czyli Suicide Linux

Autor: Adrian Nowak, 11:00, sobota, 20 lutego 2010


Jeśli na Linuksie spędziłeś już sporo czasu i chcesz sprawdzić swoje umiejętności, ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu dystrybucji Suicide Linux. Jak określają ją sami twórcy, użytkowanie jej "jest grą, podobnie jak chodzenie po linie". Upadek jest raczej nieunikniony, jednak można sprawdzić jak długo się utrzymasz.

Na czym to polega? Otóż system użytkuje się mniej więcej tak samo jak inne dystrybucje z wyjątkiem obsługi konsoli. To właśnie tutaj umieszczono "aktywator" samozniszczenia danych znajdujących się na dysku twardym komputera. Ogólna zasada działania jest bardzo prosta: jeśli pomylisz się podczas wpisywania jakiejś komendy bądź system jej nie rozpozna, uruchomione zostaje znane wszystkim polecenie "rm -rf /" kasujące po kolei napotkane pliki.

Nie należy się raczej doszukiwać użytkowych zalet tej dystrybucji a jedynie potraktować ją jako ciekawostkę. Niestety (a może na szczęście) nie można jeszcze pobrać Suicide Linux, jednak nawet stworzenie samemu takiej dystrybucji nie powinno być trudne, szczególnie dla kogoś kto ma jej używać.

źródło: downloadsquad.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety