sobota, 20 lutego 2010

Ubuntu One Music Store obsługiwane przez 7Digital, pierwsze screeny już dostępne

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 20 lutego 2010


Kilka dni po uruchomieniu usługi Ubuntu Single Sign, która ma pozwolić na logowanie się do wszystkich witryn Canonical przy użyciu jednego loginu, zdradzono więcej szczegółów na temat Ubuntu One Music Store z którym wiele firm wiąże spore nadzieje.

Jest to jeden z pierwszych pomysłów zarabiania na użytkownikach tak popularnej dystrybucji Linuksa jak Ubuntu. Wyniki tego eksperymentu przyniosą zapewne odpowiedź na to czy opłaca się za darmo udostępnić system a dochody czerpać tylko od części użytkowników, która wyrazi na to ochotę. W teorii dość ciężko jest ocenić jak wiele osób zechce kupować cokolwiek, choć zapewne w tej kwestii wiele będzie zależało także od wygody rozwiązania.

Wiadomo już jednak, że Ubuntu One Music Store (dość długa nazwa, nie sądzicie?) będzie się opierało o biblioteki znanego sklepu 7Digital. Na dobrą sprawę nie ma co z tego robić wielkiej rewelacji, gdyż już teraz z poziomu sieciowego interfejsu możemy przesłuchiwać archiwa witryny i kupować wybrane utwory.

Wygląda jednak na to, że Canonical zamierza całość opakować w jeszcze inny interfejs (także dostępny z poziomu przeglądarki) a dopiero potem umieścić w Rhythmboksie.Z tego co na chwilę obecną widać, ceny nie ulegną w żaden sposób zmianie co dodatkowo obniża w moich oczach atrakcyjność tej usługi. Zapewne Canonical będzie intensywnie myślało nad tym jak za pomocą Ubuntu One poprawić jakość 7Digital, na przykład przechowując muzykę w "chmurze".

Z zapowiedzi wynika jasno, że w Ubuntu 10.04 Alpha 3, którego premiera za kilka dni podstawy Ubuntu One Music Store będą już wdrożone, zatem wtedy będziemy mogli bardziej szczegółowo skupić się na nowościach.

fot: popey.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety