wtorek, 2 lutego 2010

Ubuntu One Music Store - sklep również dla Polski

Autor: Adrian Nowak, 23:16, wtorek, 2 lutego 2010


Kilka miesięcy temu Canonical ujawniło plany stworzenia sklepu z muzyką dla Linuksa opartego o usługę Ubuntu One na wzór iTunes. Według aktualnych zapowiedzi ma być on dostępny już w nadchodzącym wydaniu o nazwie kodowej Lucid Lynx planowanym na kwiecień tego roku.

Do tej pory nie mieliśmy jasnych przesłanek by sądzić, iż sklep będzie dostępny także dla Polski, wszak większość popularnych usług tego typu niestety jeszcze w naszym kraju nie zagościła.

Jak jednak zapewnił Stuart Langridge z zespołu Ubuntu One, Polacy otrzymają dostęp do muzyki udostępnianej przez niektóre wytwórnie (w tym także zapewne Jamendo i Magnatune) a ich ilość będzie z czasem powiększana.

Jest to z pewnością świetna informacja, gdyż na chwilę obecną nie znajdziemy praktycznie żadnej konkurencji tego typu na Linuksa (pomijając oczywiście liczne witryny) a jestem przekonany, że jednocześnie promowane będą utwory na wolnych licencjach z których wiele naprawdę jest świetnej jakości (przy okazji polecam zespół Immune na który niedawno trafiłem - tutaj do odsłuchania za darmo).

Na koniec kluczowy fragment listu, który przysłał do UbuCentrum.net Wojciech Ryrych:

For our initial release of the Ubuntu One Music Store, Poland will have
access to some major label music in our store, and we'll likely expand
that further in the future!

Stuart Langridge
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety