środa, 3 lutego 2010

Ubuntu Welcome Tour - kolejne podejście

Autor: Adrian Nowak, 19:05, środa, 3 lutego 2010


Na początku miała być prosta prezentacja a ostatecznie "przyśpieszony kurs Ubuntu" przerodził się w szczątkowe informacje wyświetlane przy instalacji systemu.

Wygląda na to, że nadal nie jest to szczyt marzeń zespołu Canonical i pod uwagę brane jest kolejne rozwiązanie - Ubuntu Welcome Tour, czyli bardziej rozbudowany przewodnik po systemie pojawiający się po uruchomieniu systemu z płyty CD.

Jest bezsprzeczne, że przewodnik po podstawowych funkcjach Ubuntu powinien w jednej z form trafić do Linuksa. Bardzo wielu użytkowników pobiera system nie wiedząc o nim praktycznie nic i niestety szybko się zniechęca czując się zagubionym w nowym środowisku.

Co ważne, projekt jest skierowany nie tylko do nowych użytkowników, ale także dla "weteranów", którzy w powitalnym okienku będą mogli się w kilka chwil zapoznać z nowościami o jakie wzbogaciło się zaktualizowane wydanie Ubuntu.

Na chwilę obecną całość nie jest jeszcze używalna, gdyż powstały jedynie ramy rozwiązania, jednak każdy już teraz może przetestować wygląd i działanie najnowszej wersji Ubuntu Welcome Tour wykonując kolejno proste polecenia w konsoli:

bzr branch lp:ubuntu-welcome-window
cd bin
./tour


źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety