poniedziałek, 1 lutego 2010

VLC 1.0.5 wydany, od wersji 1.1 z obsługą wtyczek

Autor: Adrian Nowak, 21:19, poniedziałek, 1 lutego 2010


Niedawno ukazała się kolejna wersja popularnej aplikacji multimedialnej VLC, bo nazywanie tego kombajnu samym "odtwarzaczem" to z pewnością zbyt duże uproszczenie. Na chwilę obecną poprawki obejmują jedynie znane błędy, natomiast dodatkowe funkcje planowane są dopiero na wersję 1.1.

Sztandarową nowością mają być dodatki do VLC, które pozwolą użytkownikom na dowolną modyfikacje funkcji programu. Już teraz, w testowych wydaniach wprowadzono między innymi rozszerzenia umożliwiające wyświetlanie panelu kontekstowego Last.fm (zawierającego informacje o podobnych wykonawcach) czy automatyczne pobieranie napisów i tekstów piosenek.

Osoby zainteresowane mogą już teraz skompilować u siebie testowe wydanie programu, jednak uważam, iż nie warto tego robić jedynie dla kilku dodatków ryzykując stabilnością narzędzia. Aktualną listę rozszerzeń można znaleźć tutaj.

Sam używam VLC coraz częściej, gdyż najlepiej radzi sobie z wyświetlaniem napisów w filmach a dodatkowo ciężko znaleźć format obrazu z którym miałby trudności. Na razie polecam instalację aktualizacji VLC 1.0.5, którą już teraz można znaleźć w repozytoriach GetDeb.net.

Po ich dodaniu (według tej instrukcji), wystarczy pobrać aktualizacje (gdy VLC był już na dysku), bądź wgrać narzędzie poleceniem:

sudo apt-get install vlc

źródła: webupd8.org, dobreprogramy.pl, jpeg.dinauz.org

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety