poniedziałek, 8 lutego 2010

Webilder sam pobierze ciekawe obrazy i ustawi je jako tło pulpitu

Autor: Adrian Nowak, 19:18, poniedziałek, 8 lutego 2010


Wiele aplikacji powstaje po to by zautomatyzować często wykonywane czynności takie jak sprawdzanie poczty czy czyszczenie dysku. Jak się okazuje, analogiczne narzędzie powstało także do ustawiania ciekawych tapet na naszym pulpicie.

Webilder o którym mowa, sam pobierze z internetu interesujące nas tematycznie obrazy i co określony czas będzie je zmieniał na tle pulpitu. Teoretycznie zatem wszystko wygląda więc idealnie, jednak ze względu na wczesną wersję narzędzia występuje jeszcze kilka niedogodności.

Przede wszystkim wiele grafik jest pobieranych w słabej rozdzielczości a co za tym idzie, nie wyglądają one najlepiej na tle pulpitu. Na szczęście twórcy nie zamierzają się temu problemowi bezczynnie przyglądać i można mu dość szybko zaradzić.

Na początek warto dodać nowe źródła tematyczne grafik, które mają się pojawiać na naszym pulpicie. Co ciekawe programiści nie zdołali uprościć tej czynności jedynie do podania interesujących nas tagów (słów kluczowych), lecz każdy pakiet należy dodawać osobno ze strony projektu.

Nie brzmi to zachęcająco, lecz w praktyce wystarczy jedynie przejść na stronę najpopularniejszych galerii i przeciągnąć ikonkę wybranej z nich na okno ustawień programu. Nowe grafiki będą automatycznie pobierane co określoną w zakładce "General" ilość czasu.

Najnowszą wersję Webilder można pobrać ze strony programu na GetDeb.net.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety